O nás 

AD galerie

 
"vznikla 2. září 2013 na místě, které bylo galerii snad souzeno. Vždyť tento krásný prostor na Uhelném trhu byl galerií již v minulém režimu, tehdy to byla galerie Díla. Potom přešla do rukou pana Štočka pod názvem galerie Alfa. V okamžiku, kdy pan Tomáš Štoček svou činnost v galerii skončil, byl na tento prostor vypsán konkurz.
Snad osud tomu chtěl, vyhráli jsme ho my s manželkou. Výtvarnou tradici máme už asi v krvi. Vždyť s výtvarnictvím začal už můj děda, to se psal rok 1938, pokračoval táta
www.dudycha.cz, od roku 1989 já www.dudychovakeramika.cz.  A moje manželka? Jak jinak, absolventka keramické školy. Ta v roce 2012 převzala galerii od paní Zoubkové v Litomyšli. I to byl důvod, proč jsme si na něco tak náročného jako je tato galerie troufnuli. Rodová zkušenost s kumštem, nyní i zkušenost s galerií a hlavně – pevná rodina, nyní už zapojené tři generace. Vždyť kdo je tvůrcem stránek? Moje maminka. Kdo přináší kontakty na špičkové výtvarníky? Táta. Účetnictvím se trápí právě manželka, no na mne zbylo organizování toho všeho dohromady. A pokud snad uvidíte v galerii jinocha, který Vám bude podobou připomínat někoho ze starších Dudychů – tak to je syn.

Na závěr chci poděkovat panu Tomáši Štočkovi, který nám vždy ochotně pomohl při začátcích, i paní Kateřině Pražské a slečně Andree Svitákové, které se vám v galerii budou rády věnovat.

Snad zbývá ještě napsat, proč právě AD galerie. To je přece jednoduché.
Dědeček, který tohle všechno začal tím, že v Litomyšli založil keramický ateliér, se jmenoval Alois Dudycha.
No a manželka je Alena Dudychová"

 

Jiří K. Dudycha